W czwartek (4.02) miało miejsce poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Nasz parafialny wieczernik po raz kolejny zgromadził dzieci i rodziców w jednym miejscu i jednym czasie. Wręczone książeczki to kolejny dar ofiarowany dzieciom przez rodziców w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św.

Modlitwa, którą tak często zanosimy do Boga wymaga od nas wyrażenia swych myśli i postaw. Nie zawsze potrafimy tak z serca mówić do naszego Ojca, który jest w niebie. Są chwile, gdy myśli rozbiegają się i nie układają w modlitwę. Pomocne wtedy są modlitewniki, zbiory modlitw uświęconych tradycją Kościoła, dzięki którym może odbywać się wspólny dialog, a także i prywatna rozmowa z Bogiem.

Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni.

Czwartkowe nabożeństwo dało także możliwość wspólnej modlitwy o dobre przygotowanie dzieci do I Komunii św. Modlono się również za poszczególne rodziny przeżywające w obecnym czasie szczególny czas łaski. Zarówno dzieci jak i ich rodziców powierzono wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski.